五月 2022

周日 周一 周二 周三 周四 周五 周六
1
2
3
4
5
6
7
 
 
Szabó Dániel Group – Jazz-est

 

2022. május 3. kedd, 19:00 óra

Liszt Ferenc Hangversenyterem

 

Bővebben: https://potenton.hu/hu/koncert/szab-dniel-group-jazz-est-363

 

***

 

FELLÉPŐK:

 

SZABÓ Dániel zongora

NÉMETH FERENC dob

KAROSI Júlia ének

SZANDAI Mátyás nagybőgő

 

A Magyarországon és külföldön egyaránt elismert SZABÓ Dániel koncertezik, jazz és klasszikus formációkra, filmekhez, színházi produkciókhoz ír zenét, illetve lemezek producereként is dolgozik. Számos sikeres albuma jelent meg világsztárokkal együttműködésben, többek között Chris Potter-rel, Peter Erskine-nel és Kurt Rosenwinkel-lel. Turnézott Európában és az Egyesült Államokban egyaránt, a Dániel Szabó Trio a Wayne Shorter Quartet-tel egy színpadon lépett fel a philadelphiai Kimmel Center-ben 2008-ban. Chick Corea menedzsmentje Szabót kérte fel a Corea által a MÜPA számára dedikált, Bartók által inspirált „Jazz Piano Concerto” zárótételének előadására, John Patitucci és Dave Weckl társaságában, 2022 tavaszán. Vonószenekarra írt művének („Resources”) nagy sikerű ősbemutatója a rangos bécsi Musikverein-ban volt a Tonkünstler Orchester és Peter Erskine előadásában 2020 februárjában. A jazz, a film- és a komolyzene határmezsgyéin mozgó, „Visionary” c. albuma kamarazenekart jazz trióval együtt szólaltat meg, zenéjével történeteket mesél, láttat, vízionál. Az albumon, amely felkerült az amerikai JAZZIZ magazin „Az év legjobb lemezei” listájára, Los Angeles legkiválóbb stúdió-, klasszikus és jazz-zenészei játszanak. Legújabb filmzenéjét az amerikai-román Andrei Zinca nagyjátékfilmjéhez, a „So...What’s Freedom?” -hoz írta: a film a megjelenése óta sorra nyeri a díjakat, legutóbb az arizonai „Sedona International Filmfestival”-on nyerte el a közönségdíjat. Nemzetközi versenygyőzelmei között szerepel a 2006-os „Grand Prize of the City of Paris”, amelyet a nagy presztízsű Martial Solal Nemzetközi Jazz Zongora Versenyen nyert meg, illetve a Jas Hennessy Solo Piano Competition első díja, Montreux-ben, 2000-ben. 2018-ban egyetlen győztesként elnyerte a legnagyobb amerikai jogvédő, az ASCAP zeneszerzői díját, amelynek egyik gyümölcse a los angeles-i Symphonic Jazz Orchestra számára írt, nagy lélegzetű darab, amelyet 2022 őszén adnak elő Kaliforniában. Szabó jelenleg a University of California Los Angeles (UCLA) és a PTE Művészeti Karának professzora.

 

NÉMETH Ferenc világszerte ismert és elismert, Grammy-díjas, sokoldalú és izgalmas zenész, aki folyamatosan feszegeti a jazz-dobolás és komponálás határait. Nagy képzelőerővel rendelkező kollaborátor is, aki jól ismert a jazz világában. 2019-ben Freedom című lemeze az Independent Music Awards első helyezését nyerte el jazz-kategóriában, 2020 óta pedig Grammy-díj büszke tulajdonosa is az Emilio Solla Jazz Tango Orchestra-val. Pályafutása során olyan zenekarokban működött közre, mint a Lionel Loueke Trio, Kenny Werner Coalition, Billy Childs Trio, továbbá a jazz-világ legjobbjaival, többszörös Grammy-díj nyertes művészekkel is együtt zenélt már (néhány példa: Herbie Hancock, Wayne Shorter, Dave Samuels, Jimmy Heath). Több, mint 35 ország több, mint 300 városában számos fesztiválon játszott már több ezer ember előtt – néhány példa a teljesség igénye nélkül: a Los Angeles-i Playboy Jazz Fesztivál, a JVC Fesztivál New Yorkban a Carnegie-i Hall-ban Herbie Hancock-kal, a Montreal Jazz Fesztivál, a Montreux-i Jazz Fesztivál Svájcban, a Tokyo Jazz Fesztivál, a Marciac Jazz Fesztivál, a Queen Elizabeth Hall Londonban. Különböző zenekaraiban olyan világszerte ismert művészek játszottak, mint Joshua Redman, John Patitucci, Mark Turner, Chris Cheek, Chris Potter, Russell Ferrante, Jimmy Haslip. Ahogy Mark F. Turner az All about jazz c. magazinban leírja: „Német Ferenc nemcsak a poszt-Art Blakey jazz-dobosok új generációját képviseli, de egy magabiztos vezető is.” Nate Chinen, a New York Times szerzője pedig a következőképpen fogalmazott: „Németh Ferenc egy olyan gyorsgondolkodású magyar dobos, akinek nagyon jó érzéke van az afrikai ritmusokhoz is.”

 

KAROSI Júlia egyéni hangvételű vokális műsorával a hazai és külföldi színpadokat is bejárta az elmúlt évtizedben. Az énekesnő a klasszikus zene felől érkezett a jazzbe, ami nemcsak magas szintű énektechnikájában, kifejező tónusaiban, de választott zenei világában és repertoárjában is nyomot hagyott. Saját szerzeményei mellett előszeretettel nyúl népdalokhoz és klasszikus szerzők darabjaihoz, azonban ezekben az átiratokban is mindig a személyesség érdekli. Az énekesnő legutóbbi, 2020-ban Without Dimensions címmel megjelent szerzői albumának dalai egyedi megközelítésben adnak betekintést zenei örökségünkbe, hiszen Júlia saját szerzeményei Bartók és Kodály műveinek átdolgozásaival lépnek fúzióra. Az album komoly szakmai elismeréseket kapott külföldön: a Jazz Weekly oldalán a hét albumának választották, amerikai és a legjelentősebb német nyelvű jazz-magazinok pozitív kritikája mellett a BBC Music Magazine is négy csillagosra értékelte. A lemezen szerepelő Insomnia című saját szerzeményéért az énekesnő 2021-ben Orszáczky Miklós díjban részesült.

 

SZANDAI Mátyás a Liszt Ferenc Zeneakadémia nagybőgő szakán Járdányi Gergely növendéke volt. Klasszikus nagybőgő művész-tanár és kamarazenész diplomáját 2004-ben szerezte, majd 2021-ben elvégezte Lausanne-ban a Haute École de Musiquie-on a zenepedagógus mester szakot, jelenleg ugyanitt klasszikus nagybőgő szakon tanul. 16 éves kora óta játszik különböző jazz-zenekarokkal, s az elmúlt másfél évtizedben a magyarországi jazzélet szinte összes neves figurájával dolgozott már együtt. Mára az ország egyik legkeresetett nagybőgőse a műfajban. Tagja volt a Czirják Csaba Quartetnek, a Tűzkő Csaba Szeptettnek, valamint a Balázs Elemér Groupnak, amellyel két albumot készített a BMC kiadónál: Around the world (2002), Our worlds beyond (Charlie Marianóval, 2003). 1996-tól a Dresch Mihály Quartet tagja, mellyel négy nagylemezt rögzített a BMC-nél: Szép csendesen (2001), Hungarian bebop (Archie Shepp-pel, 2002), Egyenes zene (2004), Árgyélus (2007). További jelenlegi zenekarai között találjuk a Bacsó Kristóf Quartettet, a Tóth Viktor Tercettet, a Szabó Dániel Triót, az Oláh Kálmán Szextettet és a Dés András Triót. A hazai meghatározó jazz-zenészek mellett olyan neves külföldi művészekkel volt alkalma játszani, mint Archie Shepp, David Murray, Herbie Mann, Chico Freeman, Rosario Giuliani, Charlie Mariano, Hamid Drake, William Parker, Rob Brown, Kurt Rosenwinkel, Gerard Presencer, Chris Potter, Flavio Boltro, Zbigniew Namislowski, stb. Különféle együttesekkel turnézott Amerikában, Indiában, illetve Európa szinte összes országában fellépett már. Legjelentősebb hangversenyi: Montreal Jazz Festival, London Jazz Festival, Jazz Bruge Festival, Jazz à Juan, Jazzèbre, Festival de Jazz d’Amiens, Cité de la Musique Paris, New Morning Paris, Kimmel Center Philadelphia, Pori Jazz Festival, Roma Jazz Festival, Cully Jazz, Theatre de Chatelet Paris, Queen Elisabeth Hall London, Royal Albert Hall London, Malta Jazz Festival, Istanbul Jazz Festival. A jazz szinte valamennyi irányzatában otthonosan mozog, a Dresch Quartet mellett többször játszott erősen népzenei hagyományokból táplálkozó formációkkal (Balogh Kálmán, Peter Rachev), ugyanakkor olyan kortárs hangvételű produkciókban is közreműködött, mint például Gadó Gábor Byzantinum című albuma (2008). A legfontosabb magyarországi jazzmagazin, a Gramofon éves szavazásán kétszer is az ő közreműködésével készült album kapta meg az év jazzlemeze díjat: Dresch Mihály Quartet: Egyenes zene (2004), Tóth Viktor: Climbing with Mountains (Hamid Drake-kel, 2007). Szintén az ő játéka hallható a Kurt Rosenwinkel vendégszereplésével felvett Szabó Dániel Trió CD-n, mely a Frictions címet viseli (Warner Jazz, 2007). 2013-tól tart mesterkurzusokat, 2015-18 között a New York University partnership with EDIM Conservatoire à Rayonnement Départemental de Bourg la Reine/Sceaux intézetben oktatott jazz-t és klasszikus nagybőgőt. Jelenleg a Lausanne Konzervatórium klasszikus és nagybőgő tanára (helyettes).

 

A hangverseny a Potenton Alapítvány, a PTE MK ZMI és a Pécsi Akadémiai Bizottság Művészeti Munkabizottságának közös szervezésében valósul meg. Támogatja az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő.

 

Időpont: 
2022. 五月 03. 19:00
Koncerthelyszín: 
PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet

 

JEGYEK

Belépőjegy: 2000 Ft, PTE Polgár-jegy 1000 Ft, PTE MK szakmai jegy / Nyugdíjas jegy 500 Ft, CAMERATA bérlet hangversenye

 

INFORMÁCIÓ

SZIKLAI Gyöngyi ügyvivő szakértő

sziklai.gyongyi@pte.hu

https://potenton.hu/hu

https://www.art.pte.hu/zmi

Jegyár: 
Belépőjegyes

 

Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu | https://jegymester.hu/production/383060/zsolnay-kulturalis-negyed-pte-zm...


Személyes jegyvásárlás: a Zsolnay Örökségkezelő NKft. Infopontjain
– Zsolnay Kulturális Negyed
Látogatóközpont
Infopont & Shop a Boltok utcája végén
Vendégház recepció
– Művészetek és Irodalom Háza
– KultURÁN Infopont (Pécs, Ybl Miklós u. 7/2.)
– Kodály Központ jegypénztár
– 1 órával koncert előtt a Hangversenyterem bejáratánál

2022-05-03 19:00
 
Muzsikáljunk együtt! Megyimóreczné Schmidt Ildikó és növendékeinek koncertje

 

 

2022. május 4. 17.00 óra

Liszt Ferenc Hangversenyterem

 

Bővebben: https://potenton.hu/hu/koncert/muzsikljunk-egytt-368

 

MŰSOR

 

1. Weiner Leó: Leánykérő - négykezes Horváth Lőrinc LF AMI és tanára

2. Kassai Mária: Ének Csikós Toma LF AMI

3. V.Hodos: A sündisznó Horváth Lőrinc LF AMI

4. W.A.Mozart: A-dúr menüett Oláh Lőrinc LF AMI V.Hodos: Téli utazás Bartók Béla: Játszó gyermek

5. Fr. Chopin: g-moll gyermekpolonéz Bertalan Keve LF AMI

6. Bartók Béla: Scherzo, Bartha Marcell LF AMI

Bartók Béla: Dallam meg-megszakítva

Burgmüller: Velocité

7. L.van Beethoven: Skót táncok Horváth Dóra LF AMI

8. J.Haydn: G-dúr koncert 3.tétel Bartha Marcell LF AMI közrem.: Mné Sch. Ildikó

9. Arenszkij: h-moll etűd Eisenschreiber Anna PMG

10. W.A.Mozart: C-dúr szonáta KV 330 2.tétel, Pálffy Máté PMG

11. J.S. Bach: g-moll angol szvit- Prelúdium Kincses Barnabás PMG

L.van Beethoven: G-dúr szonáta Op.79 1.tétel

12. J.Brahms: Szerelmi dalkeringők Nr.2 Kemény Zsombor PMG (négykezes) és Lévai Tamara PMG

* rövid szünet *

13.Dohnányi Ernő: a-moll intermezzo Lévai Tamara PMG

14. Fr. Chopin: b-moll scherzo Kemény Zsombor PMG

Liszt Ferenc: La campanella

15. Liszt Ferenc: Obermann völgye Németh Ferenc PMG

16. J. Haydn: C-dúr szonáta No.60 1.tétel Hecker Noémi PTE OTL

17. J.Brahms: A-dúr szonáta 1.tétel hegedű: Tátrai Anna PTE

zongora: Szamosközi Péter PTE

18. R.Schumann: Papillons Op.2 Kecskeméti Endre LFZE BA

 

Felkészítő tanárok: Baranyay László (18),

Fodor Gabriella (16), Kemenes András(18), Mné Sch.Ildikó(1-16),Papp Gábor (17)

 

JEGYEK

A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött: koncertek.zmi@gmail.com

 

INFORMÁCIÓ

SZIKLAI Gyöngyi ügyvivő szakértő

sziklai.gyongyi@pte.hu

https://potenton.hu/hu

https://www.art.pte.hu/zmi

Időpont: 
2022. 五月 04. 17:00
Koncerthelyszín: 
PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet
Jegyár: 
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

 

 

A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött: koncertek.zmi@gmail.com

2022-05-04 17:00
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4