DMI

Textilművésznek tanulni menő! - Bemutatkozik a Tárgyalkotás szak új szakiránya (videó)

tartalompontok: 

Akit érdekel a divat és a textiltervezés, annak a Pécsi Tudományegyetemen van a helye. A Művészeti Karon Tárgyalkotás alapszakon, az öltözék és autonóm textilművészeti csoportok várják azokat a továbbtanulni vágyókat, akik a textilművészet iránt érdeklődnek. Az autonóm textilművészeti csoportban a szövött falikárpit készítés professzionális képzésére alkalmas műhelyben, a klasszikus technikai alapozás mellett elsősorban a szövéssel összefüggő kísérletekre teremtenek lehetőséget. A Művészeti Karon az országban egyedülálló módon a képzőművészeti és iparművészeti képzés egy karon belül szabad áthallgatási lehetőséget biztosít valamennyi egyetemi polgár számára.

 

Adás ideje: 
2023. február 15
Főoldali karika felirata: 
videó

Elektronikus zenei médiaművészet felvételi előkészítő - 2023

 

A PTE-MK Elektronikus zenei szak felvételi előkészítőt hirdet, ahol egyaránt várjuk a nappali és levelezős képzési formára jelentkezőket és
érdeklődőket! Az előkészítőt április 22-23-án tartja Kovács Balázs, Bolcsó Bálint és Baracskai Zlatko, a szak hallgatóinak közreműködésével.

Tervezett program:

2023. április 22. szombat
10:00 - 12:00: elektronikus zenetörténet és médiaművészeti kapcsolatok - előadás (Kovács Balázs)
13:00 - 17:00: számítógépes zenei prezentációk és workshop
18:00: résztvevők munkáinak bemutatása

2023. április 23. vasárnap
10:00 - 11:00: tesztminták megoldása, megbeszélése
11:00 - 12:00: zeneelméleti előadás (Bolcsó Bálint)

Részvételi díj: 13.000 Ft, mely tartalmazza a szombati ebéd és vacsora költségeit is, de szállásdíjat nem.


Jelentkezési határidő: 2023. április 16.
Infó / jelentkezés: kovacs.balazs@pte.hu

Helyszín: PTE MK, Pécs, Zsolnay Negyed E33-as épület, alagsor

Szakunk weboldalai:
https://www.art.pte.hu/ezmba (magyar nyelvű nappali/levelező BA szintű képzés)
https://www.art.pte.hu/electronic_music_and_media_arts_ba?language=en (angol nyelvű nappali BA szintű képzés)
https://www.facebook.com/ezmba - FB-oldal

 

Esemény dátum: 
2023. április 22. 10:002023. április 23. 20:00
Főoldali karika felirata: 
ezm előkészítő

A világhírű keramikusművész Jun Kaneko, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának díszdoktora két szobrot ajándékozott Magyarország első egyeteme számára. A szoborcsoportot 2022. október 22-én az 53. Orvos-és Fogorvosnapok programjának részeként mutatták be a PTE Általános Orvostudományi Kar új épületszárnyában, ahol a modern környezetben méltó helyet kaptak az alkotások. Az avatáson részt vett dr. Miseta Attila rektor, dr. Bódis József kuratóriumi elnök, dr. Nyitrai Miklós az AOK dékánja, dr. Nagy Márta keramikusművész és dr. Fusz György keramikusművész.

Fotó:: 
Univ Pécs

"Tabula rasa" - Burkus Judit és Vercz Szilvia kiállítása

 

Burkus Judit és Vercz Szilvia - Tabula rasa - LOKART 2021 – Kritikusok díja 
Kiállításmegnyitó: 2023. február 16. 17:00 óra, Pécs, Martyn Ferenc Galéria


Mit jelent egy ív, tiszta, fehér papír? Lehet egy új kezdet, egy lehetőség színtere, amelyre az alkotó bizalommal, kíváncsisággal vegyes izgalommal tekint, de ugyanúgy lehet a szorongás – az ismeretlentől, a korlátok nélküliségtől való félelem – forrása is.
A februárban nyíló kiállításon bemutatkozó két alkotó munkáinak alapanyaga nagyrészt papír. A hersegő, legtöbbször fehér anyag néha információt sűrít, néha térhatárokat jelöl ki. Mely anyag szólíthat még meg hasonló intenzitással?
A kiállítás ingyenesen látogatható.


FB: https://www.facebook.com/events/3331725117080483/3331725127080482?ref=ne...

 

Esemény dátum: 
2023. február 16. 17:002023. február 28. 17:00
Főoldali karika felirata: 
kiállítás

"Diverzitás" kiállítás a Nádor Galériában (videó)

tartalompontok: 

Milyen tárgyakat képzelnek el napi használatra, vagy éppen díszítésre az otthonokba a pécsi formatervezős egyetemi hallgatók? Mit gondolnak a divatról, ruhákról? Ez is kiderül a Művészeti Kar tárgyalkotás szakos hallgatóinak kiállításából. A Nádor Galériában láthatók a megálmodott tárgyak, ahol "Diverzitás" címen nyílt tárlat a munkákból 2022. október 7., 18 órakor. A Pannon Televízió tudósítása.

Adás ideje: 
2022. október 08
Főoldali karika felirata: 
videó

"Gép" - Gáspár György kiállítása a Viltin Galériában

 

A VILTIN Galéria sok szeretettel vár mindenkit GÁSPÁR György, Gép című egyéni kiállítására.
Megnyitó| 2022. Október 19. | szerda | 19-21 h
Megnyitja: Petrányi Zsolt, művészettörténész
A kiállítás megtekinthető | 2022. November 26. | szombat | 17H
---
VILTIN gallery is delighted to welcome you to the opening of Machine, the solo exhibition of György GÁSPÁR.
Opening| 19th October 2022 | Wednesday | 7-9 pm
Opening speech: Zsolt Petrányi, art historian
On view till | 26th November 2022 | Saturday | 5 pm


A VILTIN Galéria örömmel mutatja be GÁSPÁR György legújabb műveit Gép című, második egyéni kiállításán.
Absztrakt és transzparens, strukturális, mégis festői attitűd jellemzi GÁSPÁR György munkáit, aki az üveg médiumán át közelít képzőművészeti előképekhez, diskurzusokhoz, s az építészet és szobrászat mezsgyéjén egyensúlyozva hozza létre többdimenziós alkotásait. Üvegszobrai geometrikus elemekből építkeznek: az absztrakció és dekonstruktivizmus hagyományát felhasználva komponálja munkáit, melyek egyszerre tekinthetők kétdimenziós táblaképnek és háromdimenziós térbeli objektnek. Az egymásra helyezett üvegrétegek által kibontakozó kompozíciók geometriai alapelemekre épülnek, s több dimenzió együttes láttatásával működnek. Lírai színvilág és kontrasztos mély tónusok egyaránt jellemzik a manuális szerkesztésű műveket.

Míg korábbi szobraira a rétegenként kibomló architektonikus építkezés volt jellemző, legutóbbi munkái a belső struktúra irányába mozdultak. A zárt egységen belül létrejött organikus szerkezetek a formákon belül zajló működési mechanizmusra irányítják figyelmünket. GÁSPÁR a dekonstrukció elveit szem előtt tartva továbbra is egy geometrkus absztrakt vizuális nyelvvel apellál, mégis közelebb került a figurális ábrázolásokhoz. Némileg eltávolodva az építészeti formáktól, struktúráktól, a minket körülvevő világ működésének rendszere foglalkoztatja, mesterségesen felépített szerkezeteiben a mechanizmus, mozgás és az ipari berendezések esztétikája lényegül át. A kibillenő derékszögeket felváltják a körök és az azokat összekötő egyenesek, új formavilág felé terelve a nézőt és alkotót. Hol egy fotogramok vizualitását idéző röntgenszerű kép bontakozik ki a már jól ismert geometrizált alakzatokon keresztül, hol pedig a formák, vonalak változnak át absztrahált erővonalakká GÁSPÁR térkonstrukcióiban.
Legújabb alkotásainak szerkezeti struktúráját kevésbé a térillúzió, mintsem a festőibb átmenetek jellemzik. A munkáira jellemző fény-árnyék játék felerősödik, s a feszültségpontokra helyeződik. A geometrikus elemek továbbra is jelen vannak, de a belső szerkezet működése, az antropomorf és organizáló egységek vizualitása dominál. Moholy-Nagy fénykinetikája vagy Naum Gabo konstruktivista kísérleteinek hatása tagadhatatlan

GÁSPÁR legújabb munkáinak témaválasztásában, szemléletében és a mechanikus világkép felé fordulás gesztusában, de üvegplasztikáit kevésbé térbeli, mint időbeli rétegzettség jellemzi. Alkotásaiban szimplifikált rendszerek egy kimerevített pillanatát láthatjuk. Az elmozduló, mégis egyensúlyi állapotban lévő egységek, síkok egymással összefüggésben, egyszersmind mozgásban vannak, s általuk leszünk tanúi és részesei a világ látható és megismerhető rendszere vizuális leképezésének.


GÁSPÁR György (1976, Pécs) 2003-ban diplomázott a Magyar Iparművészeti Egyetem szilikát szakán, 2002-ben egy szemesztert töltött Dániában, a Designskolen Kolding-ban. 2013 és 2016 között a Pécsi Tudományegyetem szobrász DLA képzésén vett részt. 2005-től a Magyar Iparművészeti Egyetem Szilikát Tanszékén tanársegéd, majd 2010-től adjunktus, tanszékvezető-helyettes. 2019-től a Pécsi Tudományegyetem Design és Médiaművészeti Intézet Formatervezés Tanszékének adjunktusa. A hazai és nemzetközi csoportos kiállítások mellett a Ferenczy Noémi-díjas művész munkáiból Párizsban és Berlinben is többször rendeztek egyéni kiállítást. Művei számos hazai és nemzetközi magángyűjtemény mellett többek között megtalálhatók a Magyar Nemzeti Bank kortárs gyűjteményében, a Magyar Iparművészeti Múzeumban és a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumban, valamint a mudac Lousanne (CH), Corning Museum of Glass (US) és az Ernsting Stiftung - Glasmuseum Lette (DE) kollekciójában.

 

FB: https://www.facebook.com/events/881462552741361

Finisszázs: https://www.facebook.com/events/705314840763928

Esemény dátum: 
2022. október 19. 19:002022. november 29. 19:00
Főoldali karika felirata: 
kiállítás

Oldalak

Feliratkozás RSS - DMI csatornájára